24 marzec 2024

Straci samochód za jazdę pod wpływem alkoholu

zdjęcie: Straci samochód za jazdę pod wpływem alkoholu / fot. KPP Krasnystaw
Policjanci z chełmskiej grupy SPEED na terenie powiatu krasnostawskiego zatrzymali kierującego samochodem marki Peugeot, który wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu. 61-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. W jego przypadku mundurowi zastosowali też procedurę konfiskaty samochodu.

Policjanci z grupy SPEED Komendy Miejskiej Policji w Chełmie na terenie powiatu krasnostawskiego w miejscowości Zagroda zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Peugeot. Kierujący był nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Teraz 61-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego poniesie surowe konsekwencje swojego postępowania. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowca oprócz tego, że stracił prawo jazdy, straci też samochód, którym jechał. Jest to pierwszy przypadek w powiecie krasnostawskim zastosowania procedury konfiskaty samochodu.

starszy sierżant Anna Chuszcza