15 czerwiec 2020

Kierowco pamiętaj: Nie wyprzedzamy na przejściu dla pieszych!

Podczas minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krasnostawskiej komendy bardzo skutecznie przypomnieli dwóm kierującym, że nie można wyprzedzać na przejściu dla pieszych. Mężczyźni dostali mandaty po 200 zł oraz wzbogacili się o 10 punktów karnych. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i przypominają, że wyprzedzanie na przejściu dla pieszych jest jednym z najbardziej niebezpiecznych wykroczeń drogowych.
Koronawirus
lubelskie
718
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci z krasnostawskiej drogówki podczas minionego weekendu zatrzymali do kontroli drogowej i ukarali 200 zł mandatami karnymi 29 – latka z Krasnegostawu kierującego Oplem oraz 22 – latka z gminy Łopiennik Górny jadącego motocyklem marki Junak, którzy dopuścili się wykroczenia drogowego polegającego na wyprzedzaniu innego pojazdu na oznakowanym przejściu dla pieszych. Mężczyźni wzbogacili również swoje dossier drogowe o dodatkowe 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że niestosowanie się do art. Art. 26. 3. ustawy Prawo o ruchu drogowym, które wyraźnie mówi, że:

,,Kierującemu pojazdem zabrania się:

1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;

2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu”,

stanowi poważne wykroczenie i bardzo często jest przyczyną poważnych zdarzeń drogowych, nawet tych ze skutkiem śmiertelnym.

 

JB.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
718
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krasnystawie