11 kwiecień 2024

Eliminacje miejskie turnieju BRD w Krasnymstawie

Wczoraj odbyły miejskie eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Impreza w której uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr. 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie. Znajomość przepisów ruchu drogowego oceniali krasnostawscy policjanci.

10 kwietnia na terenie Publicznej Szkole Podstawowej nr. 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W rywalizacji wzięło udział cztery drużyny szkół podstawowych z terenu miasta, które rywalizowały w dwóch grupach wiekowych. Uczestnicy brali udział w kilku konkurencjach: test wiedzy, pierwsza pomoc oraz weryfikacja umiejętności dotyczących jazdy rowerem po torze sprawnościowym i torze symulującym ruch miejski. Powyższe oceniane było przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Krasnostawskiej Komendy Policji.

Oprócz wyłonienia zwycięzców, którzy wezmą udział w konkursie powiatowym, turniej był świetną okazją do przeprowadzenia poganki na temat bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego wpisującej się w działania „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Najlepszą drużyną spośród I grupy wiekowej (klasy I – III) okazała się reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie. W II grupie (klasy IV – VIII) zwyciężyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr. 1 w Krasnymstawie.

Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali dyplomy oraz nagrody.

starszy sierżant Anna Chuszcza