22 marzec 2024

128 km/h w obszarze zabudowanym

zdjęcie: 128 km/h w obszarze zabudowanym / fot. KPP Krasnystaw
Policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Porsche, który najwidoczniej pomylił drogę w m. Bończa z torem wyścigowym. 62-latek jechał w obszarze zabudowanym z prędkością aż 128 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto otrzymał mandat w wysokości 2500 zł oraz 15 punktów. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Wczoraj (21 marca br.) około godziny 12:30, w miejscowości Bończa (gm. Kraśniczyn) policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego Porsche, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością aż 128 km/h.

Policjanci natychmiast po dokonanym pomiarze prędkości pojazdu zatrzymali kierującego, a finałem jego nierozważnej jazdy była utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Został również ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.

Krasnostawscy mundurowi konsekwentnie walczą z niebezpiecznymi zachowaniami na drogach naszego powiatu. Wszelkie działania funkcjonariuszy zmierzają do wyeliminowania zagrożeń, które mogą skutkować poważnymi zdarzeniami drogowymi. Policyjne statystyki pokazują, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

Przypominamy, że im większa prędkość pojazdu tym:

• gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji
  • gorsza równowaga pojazdu na krzywiznach drogowych i mniejsza przyczepności opon
  • dłuższa droga hamowania
  • dużo większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą i tragiczniejsze skutki dla kierowcy oraz pasażerów

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo.

starszy sierżant Anna Chuszcza